понеділок, 25 березня 2024 р.

4 ВПРАВИ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ДІТЯМ ЗДОЛАТИ СТРЕС

Одним із способів допомогти дитині впоратися зі стресом є спеціальні тілесні вправи, які фахівці радять виконувати, коли дитина потерпає від негативних наслідків стресу або для профілактики. Ці вправи можуть стати в пригоді й дорослим. Антистрес-вправи є простими, але ефективними, і працюють так, щоби допомогти  тілу впоратися зі стресом на рівні м’язової пам’яті.

1) “Дихання животом”

Вихідне положення – стоячи чи лежачи. Покладіть руки долонями на живіт. Починайте повільно дихати животом, спостерігаючи, як він опускається та підіймається під руками.

Зробіть повільний вдих та одночасно несильно стримуйте живіт руками. Повільний видих – одночасно несильне натискання на живіт. Виконайте 10-12 циклів дихання у комфортному темпі. 

2) “Тополя на вітру” (“Потягун”)

Вихідне положення – стоячи, спина рівна, ноги на ширині плечей. Плавно підніміть праву руку вгору. Відчуйте, як тягнеться права бокова поверхня тіла.

Тягніть праву руку догори ребром, наче намагаєтеся тиснути на небо, водночас ліву руку – донизу, в протилежному напрямі, наче намагаючись ребром долоні дотягнутися, і втиснути її в землю. Вдихніть та видихніть кілька разів.

Залишайтеся в такому положенні і, продовжуючи тягнутися водночас догори та донизу, уявіть, що ви – дерево, яке плавно розхитується від вітру, похитайтеся вправо-вліво 10-15 разів.

Під час чергового вдиху повільно вийдіть із пози і покладіть руки долонями на груди. На видиху – повільно опустіть руки донизу. Зробіть 2-3 цикли дихання для відпочинку та повторіть вправу в інший бік.

3) “Трясці”

Вихідне положення – стоячи. По черзі рухайте ногами, ніби намагаєтеся відбрикнутися від когось або чогось, максимально струшуючи розслаблену ногу.

Спочатку виконайте рухи вперед по черзі правою та лівою ногами. Повторіть ті ж рухи в напрямку назад.

Виконайте вправу по 10-15 разів для кожної ноги в задньому та передньому напрямках.

4) “Сокира” (вправа на напруження та розслаблення)

Вихідне положення – стоячи. Уявіть, що у вас в руках сокира, за допомогою якої потрібно розрубати дрова.

Зробіть глибокий плавний вдих. Руки, складені долонями одна до одної з уявною сокирою, заведіть за голову та зігніть у ліктях.

Намагайтеся максимально напружити руки і давити долонями одна одну. Із сильним, активним видихом, максимально напруживши м’язи рук, зробіть різкий рух вперед, ніби намагаючись розрубати сокирою повітря. Повторіть вправу 10 разів.

 Рекомендують спробувати виконувати ці вправи як дорослим, так і разом із дітьми. Вони допоможуть відновити психологічний баланс і подолати тривожні відчуття.